Ako investovať do nehnuteľností

Investície do nehnuteľností sa teší stále väčšej obľube. Môžu za to poklesy cien nehnuteľností za posledné roky a klesajúci úroková sadzba. To prinútilo ľudí uvažovať o investíciách do realít. Ak disponujete voľnými finančnými prostriedkami a hodláte je zhodnotiť, napr. kúpou bytu do osobného vlastníctva, je práve táto investícia veľmi bezpečná.

» 3 min čítania «

Kontokorent k bežnému účtu využívajte uvážlivo

Investovanie do nehnuteľnosti ....

Súhrn základných pravidiel, ako investovať do nehnuteľností

Zistite si maximum informácií

Bez informácií by investícia mohla dopadnúť stratovo. Zaujímajte sa o dianie na trhu s nehnuteľnosťami, nájdite si čas na prehliadky konkrétnych realít, vzdelávajte sa v tejto oblasti, vyhľadávajte knihy o investovaní a nechajte si poradiť niekým skúseným. Sledujte územný plán oblasti, ktorá Vás zaujíma, a zistite si, kde sa počíta s výstavbou.

Pátrajte po kúpnych príležitostiach

Strážte napríklad dražby nehnuteľností z exekúcií. Prehľad aukcií je dostupný na internete na stránkach exekučných spoločností alebo Slovenskej daňovej správy. Príležitostí je aj zmena územného plánu, kedy sa z bezcenných a lacných pozemkov môžu stať lukratívne stavebné parcely.

Kúpte menší byt s nižšou cenou

Premýšľate o kúpe bytu, z ktorého Vám budú plynúť príjmy? Zamerajte sa na menšie byty s nižšou cenou za meter štvorcový. Získate tak vyšší výnos z prenájmu, ako keby ste si zaobstarali väčší byt alebo drahú nehnuteľnosť. Zaručený tak máte príjem z nájomného.

Myslite na budúcnosť

Ceny nehnuteľností dlhodobo rastú, preto sa Vám peniaze investované do realít zhodnotí. Keď si zaobstaráte byt a zafinancujeme ho hypotékou, časť tohto úveru môžete splácať z príjmov z prenájmu. V dôchodku potom nehnuteľnosť jednoducho predáte a tým si prilepšíte na starobu, poprípade si zvýšite životný štandard príjmy z prenájmu.


Spoření a investování

Čo je to sporiaci účet
Čo je to termínovaný vklad
Ako investovať do nehnuteľností

Ďalšie články

Viete, čo je to bonita a ako sa posudzuje?
Na čo si dať pozor pri používaní kreditnej karty
Dodržujte základné pravidlá a vyhnite sa exekúciu
Termínovaný vklad, sporiaci účet alebo stavebné sporenie
Myslíte na dôchodok?
Kto si najčastejšie požičiava
Prečo sú americké hypotéky obľúbené nielen v Amerike
Chcete sa stať investorom do nehnuteľností?
Sporiaci účet: aby peniaze neležali ladom