Výhody a nevýhody bankové pôžičky

Banky sú ľuďmi vnímané ako seriózny a tradičné inštitúcie s výhodnými bankovými produktmi. Vôbec najobľúbenejšie sú pôžičky, pri ktorých sa klient nestretne s podvodní konaním ako v prípade niektorých nebankových spoločností.

» 3 min čítania «

Kontokorent k bežnému účtu využívajte uvážlivo

Banková pôžička popisok obrázku

Aké sú výhody bankové pôžičky?

U banky získate istotu, že uzatvárate pôžičku u inštitúcie, ktorá sa vás nesnažia podviesť. Bankové pôžičky Vás finančne nezaťaží a vďaka nízkemu úroku a RPMN toľko nie preplatíte. Nízky úrok je daný konkurenčným prostredím a tiež tým, že si banky svojich klientov najprv riadne preverí, čím sa zníži riziko nesplatenia pôžičky.

Banky nemajú príliš vysoké penále za neskoré splácanie a nepoužívajú úžernícke praktiky. Presne viete, od koho si požičiavate. Úverové zmluvy sú pomerne zrozumiteľné, a akonáhle nejakému bodu nebudete rozumieť, Vaša otázka zodpovedia kvalifikovaní zamestnanci banky ..

Nespornou výhodou je aj fakt, že si môžete požičať vyššiu sumu. Zvlášť ak ste ochotní ručiť nehnuteľností, môže sa suma vyšplhať až do miliónov korún. Sami si môžete zvoliť parametre pôžičky, ako je dĺžka splácania alebo výška mesačných splátok.

Aké sú nevýhody bankové pôžičky?

Pod drobnohľadom bude Vaša bonita (tj. schopnosť splácať záväzky). Banky vyžadujú predloženie mesačného príjmu, od ktorého sa odvíja maximálna výška poskytnutej pôžičky. Zisťované sú tiež záznamy v registri dlžníkov. Pokiaľ z neho vyplynie Vaša negatívne platobnej histórie, pôžička Vám nebude schválená.

Nevýhodou je tiež zdĺhavé vybavovanie úveru, zvlášť ak na peniaze ponáhľate. Častým prežitkom sú poplatky za vedenie pôžičky, prípadne za jej skoršie splatenie. V prípade, že požiadate o vyššiu sumu, je nutná zástava nehnuteľnosti alebo ručiteľ.


Půjčky a úvěry

Čo je to americká hypotéka
Výhody a nevýhody bankové pôžičky
Výhody a nevýhody SMS pôžičky

Ďalšie články

Viete, čo je to bonita a ako sa posudzuje?
Na čo si dať pozor pri používaní kreditnej karty
Dodržujte základné pravidlá a vyhnite sa exekúciu
Termínovaný vklad, sporiaci účet alebo stavebné sporenie
Myslíte na dôchodok?
Kto si najčastejšie požičiava
Prečo sú americké hypotéky obľúbené nielen v Amerike
Chcete sa stať investorom do nehnuteľností?
Sporiaci účet: aby peniaze neležali ladom