Výhody a nevýhody SMS pôžičky

Ako všetky pôžičky, aj SMS pôžička má svoje výhody a nevýhody. Nebankové spoločnosti pred Vami vyzdvihujú najmä klady, avšak tieto rýchle a krátkodobé úvery skrývajú aj rad úskalí. Priblížme si obe strany mince a objektívne posúďme, čím je SMS pôžička výhodná a v čom nie.

» 3 min čítania «

Kontokorent k bežnému účtu využívajte uvážlivo

SMS pôžička popisok obrázku

Výhody SMS pôžičky

Hlavnou výhodou SMS pôžičky je jej rýchle vybavenie. Akonáhle pošlite SMS správu so žiadosťou o pôžičku, ihneď je posúdená automatizovaným systémom. Výška úveru môže činiť až 350 Eur. Po jej schválení sú peniaze okamžite zaslané na Váš účet, na ktorý sa Vám pripočítajú aj do niekoľkých minút. Celú pôžičku vybavíte z pohodlia domova, bez nutnosti navštevovať pobočku.

Žiadateľa o pôžičku poteší aj fakt, že sa vo väčšine prípadov jedná o pôžičku bez dokladovania príjmov - spravidla plne dostačuje, keď v žiadosti pravdivo uvediete sumu a zdroje svojich príjmov

Výhodou je tiež jej dostupnosť širokému spektru obyvateľov. Požiadať o ňu môžu ľudia bez pravidelného príjmu aj osoby so záznamom v registri dlžníkov. K jej získanie nepotrebujete ručiteľa ani iné zabezpečenie. Oceníte tiež dĺžku splatnosti, ktorá činí od 21 do 30 dní. Pôžičku teda bez problémov splatíte z ďalšej výplaty. Navyše pre existujúcich zákazníkov majú nebankové spoločnosti rôzne bonusy, ktoré ďalšie pôžičky zlacňujú.

Nevýhody SMS pôžičky

V nevýhodách môžeme uviesť to, čo je pre niekoho výhodné. Príkladom je obmedzujúce maximálna výška SMS pôžičky do 350 Eur a krátka doba splatnosti. Niekto nie je schopný ani do 30 dní uhradiť úver a zbytočne potom platia vysoké poplatky za oneskorené splatenie. K získaniu pôžičky je tiež nutné spĺňať vekovú hranicu 18 rokov.

Pre nových zákazníkov je nevýhodou možnosť na prvýkrát požiadať iba o čiastku do 180 Eur. Niektoré spoločnosti navyše majú nejasné podmienky zmluvy a namiesto úrokov používajú poplatky. U týchto krátkodobých pôžičiek je tiež vysoký úrok, ktorý pôžičku značne predražuje.


Půjčky a úvěry

Čo je to americká hypotéka
Výhody a nevýhody bankové pôžičky
Výhody a nevýhody SMS pôžičky

Ďalšie články

Viete, čo je to bonita a ako sa posudzuje?
Na čo si dať pozor pri používaní kreditnej karty
Dodržujte základné pravidlá a vyhnite sa exekúciu
Termínovaný vklad, sporiaci účet alebo stavebné sporenie
Myslíte na dôchodok?
Kto si najčastejšie požičiava
Prečo sú americké hypotéky obľúbené nielen v Amerike
Chcete sa stať investorom do nehnuteľností?
Sporiaci účet: aby peniaze neležali ladom