Čo je to americká hypotéka

Získať hypotéku a nemusieť dokladať účel využitia finančných prostriedkov? S americkou hypotékou je to možné. Tento typ úveru nie je účelovo viazaný, a tak si môžete splniť akýkoľvek sen, ktorý si vyžaduje väčšiu investíciu. Treba cestu okolo sveta, rekonštrukciu bývania alebo nákup nového automobilu.

» 3 min čítania «

Kontokorent k bežnému účtu využívajte uvážlivo

Americká pôžička popisok obrázku

Klady a zápory americkej hypotéky

Ako už bolo v úvode povedané, nemusíte banke oznamovať, za akým účelom si túto hypotéku zriaďujú. Je to čisto Vaša súkromná vec. Splátky je možné si rozložiť na dobu až 20 rokov. Úroková sadzba je síce vyššia ako u klasickej hypotéky, ale nižšia ako u spotrebiteľského úveru. U týchto hypoték je možnosť predčasného splatenia, a to bez akýchkoľvek sankcií. Nevýhodou je riziko straty nehnuteľnosti pri nesplácania úveru a až niekoľkotisícové poplatky za jej vybavenie.

Koľko môžete získať?

Minimálna výška americkej hypotéky je zvyčajne 3 500 Eur a maximálna až 180 000 Eur. Výška poskytnutého úveru sa odvíja od hodnoty nehnuteľnosti, ku ktorej dávate záložné právo, a od maximálneho úverového rámca, ktorý majú banky nastavené. Získať možno až 70% záložné hodnoty nehnuteľnosti.

Aké je nutné splniť podmienky?

O americkú hypotéku môže požiadať občan Slovenskej republiky alebo cudzinec s trvalým pobytom na území SR starší ako 18 rokov. Maximálna hranica veku žiadateľa k plánovanému doplatenie úveru je 70 rokov. Niektoré banky požadujú preukázanie príjmu, u nebankových spoločností je táto požiadavka výnimočný.

Potrebné doklady

Každá banka má individuálne podmienky pre získanie americkej hypotéky. Najčastejšie je vyžadovaný výpis z katastra nehnuteľností, nadobúdacie tituly, ocenenie nehnuteľnosti, potvrdenie o príjmoch a priemernom zárobku zo zamestnania či výpisy z bežného účtu.


Půjčky a úvěry

Čo je to americká hypotéka
Výhody a nevýhody bankové pôžičky
Výhody a nevýhody SMS pôžičky

Ďalšie články

Viete, čo je to bonita a ako sa posudzuje?
Na čo si dať pozor pri používaní kreditnej karty
Dodržujte základné pravidlá a vyhnite sa exekúciu
Termínovaný vklad, sporiaci účet alebo stavebné sporenie
Myslíte na dôchodok?
Kto si najčastejšie požičiava
Prečo sú americké hypotéky obľúbené nielen v Amerike
Chcete sa stať investorom do nehnuteľností?
Sporiaci účet: aby peniaze neležali ladom